آموزش وردپرس

معرفی مسجد سلیمانیه استانبول

معرفی مسجد سلیمانیه استانبولReviewed by خرید تور on Sep 6Rating: 5.0معرفی مسجد سلیمانیه استانبولمعرفی مسجد سلیمانیه استانبول

معرفی مسجد سلیمانیه استانبول

توریست های گرامی میتوانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خرید تور استانبول و تور ارزان استانبول با آژانس هواپیمایی ما تماس بگیرند و کارشناسان تور استانبول شما را راهنمایی خواهند کرد. در ادامه مطلب با معرفی مسجد سلیمانیه استانبول همراه باشید.

نمی‎توان کتمان کرد خرید تور استانبول یکی از شهرهای گردشگری به شمار می‎رود که بسیاری از تاریخ‎دوستان و افرادی که به بازدید از اماکن تاریخی علاقه دارند را به خوبی راضی نگه‎ می‎دارد. سلطان سلیمان یکی از پادشاهان عثمانی بوده است که سلطان سلیم اول محسوب می‎شود. علاقه‎ی فراوان این پادشاه به کشورگشایی زبانزد بوده است و در این زمینه تلاش‎های بسیاری داشته است. همسر او که به خرم سلطان مشهور است یکی از مشهورترین زنان عثمانی محسوب می‎شود که اصالت او به کشور لهستان بر می‎گردد. این زن یکی از زنانی است که در تاریخ عثمانی بسیار اثرگذار بوده است. سلطان سلیمان در طول مدت حکومت خود در سراسر ترکیه مساجد زیادی بنا کرده است که همگی امروزه از دیدنی‎های این کشور، به خصوص استانبول به شمار می‎روند. یکی از مهم‎ترین این یادگارهای بر جا مانده از آن دوره مسجد سلیمانیه‎ی تور استانبول است چون باشد اشاره داشت مقبره‎ی سلطان سلیمان ، همسر ، مادر و خواهرش و نیز آرامگاه‌های سلیمان دوم و احمد دوم در باغ پشت این مسجد واقع شده است.

 

معرفی مسجد سلیمانیه استانبول

مسجد سلیمانیه خرید تور استانبول یکی از مهم‎ترین مساجد ترکیه است که به یکی از اماکن دیدنی این شهر تبدیل شده است. ساخت این مسجد از بناهای گوناگون تشکیل شده از جمله مقبره‎ی سلیمان و همسرش. این مسجد باشکوه در خرید تور استانبول ارزان دارای بارگاهی با ستون‎هایی از سنگ سماق، گرانیت و مرمر است. در چهار طرف آن نیز چهار مناره‎ی بزرگ به چشم می‎خورد که نشانه‎‎ای برای چهارمین حاکم استانبول بودن سلیمان به شمار می‎روند و هم‎چنین ده بالکن نیز به نشانه‎ی دهمین سلطان عثمانی بودن سلطان سلیمان دیده می‎شود. در درون مسجد، اطاق مربعی شکل بزرگی به چشم می‎خورد که دارای یک گنبد دارای ارتفاع ۴۷ متر یو ضخامتی برابر ۲۷٫۵ متر است. افرادی که وارد این مسجد می‎شوند می‎توانند نور زیبای خورشید را مشاهده کنند که از بین پنجره‎های رنگین دوست‎داشتنی این محل به داخل می‎تابد. محراب این مسجد به همراه منبر آن از سنگ مرمر ساخته شده و در اطراف آن کتیبه‎ی خطی متعددی به نوشته‎ی قلم خطاطان مشهور عثمانی به چشم می‎‎خورد.

مسجد سلیمانیه استانبول را می‎توان جزو مساجدی دانست که تصمیم یک شاه در ساخت آن نقش داشته است. سبک معماری آن نظیر سایر کارهای سنان و معماران دوران عثمانی ترکیبی از معماری بیزانسی و اسلامی به شمار می‎رود. طبق رسمی که در آن دوره دیده می‎شود در مجاورت مسجد ساختمان‎هایی نظیر مدرسه، حمام، کتابخانه، کاروانسرا، بیمارستان و آشپزخانه‎ی عمومی دیده می‎شود. این ساختمان‎های کناری مسجد را “کلیه مسجد” (در زبان ترکی عثمانی “جامی کولیه‎سی”) می‎نامند.

باید اشاره داشت که مسجد سلیمانیه بزرگترین مسجدی است که شما با خرید تور استانبول میبینید. شروع ساخت این مسجد مجلل از سال ۱۵۵۰ بوده که به مدت ۷ سال طول کشیده و در سال ۱۵۵۷ این فرایند تمام شده است. چند سال بعد از این تاریخ ساخت سایر ساختمان‎ها به پایان رسیده است. تمامی سطح این مسجد با سجاده‎های قرمز رنگی پوشانده شده که به سمت جنوب (قبله) قرار دارند. مقبره‎ی شاه مذکور با کاشی‎های بسیار زیبایی تزئین شده است. باید گفت که مقبره‎ی معمار بزرگ “سینان” نیز در همین مسجد واقع شده است. برای خرید تور ارزان استانبول با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

درباره ی admin2

همچنین ببینید

خرید تور ارزان استانبول

خرید تور ارزان استانبول

خرید تور ارزان استانبولReviewed by tourinjast on Oct 1Rating: 5.0خرید تور ارزان استانبولخرید تور ارزان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *