آموزش وردپرس
خانه / Tours / برج گالاتای استانبول

برج گالاتای استانبول

تور استانبول یقینا با خاطرات زیادی همراه خواهد بود، گردش در یک شهر تاریخی، بازدید از اماکن دیدنی و شب‎های استانبول همیشه در ذهن بسیاری از مسافرین نقش خواهند بست. در این بین یکی از جذبه‎های توریستی استانبول برج گالاتا (گالاته کوله‎سی) است که یکی از قدیمی‎ترین برج‎های جهان به شمار می‎رود که در سمت گالاتای استانبول قرار گرفته و یکی از نمادهای ایکونیک این شهر به شمار می‎رود.خرید تور استانبول ساخت این برج در سال ۵۲۸ در قرون وسطی صورت گرفته و از بالای این برج شما می‎توانید خلیج گلدن هورن، آثار با اهمیت تاریخی استانبول، پل مشهور بغاز، خلیج بسفر را با دیدی سراسرنما (پانورامایی) مشاهده کنید.

باید اشاره داشت تیم فوتبال گالاتاسرای تور استانبول نیز به این بخش از شهر تعلق دارد هر چند استادیوم اختصاصی آن‎ها یعنی تورک تلکم آرنای در سئیران تپه قرار گرفته است.

افرادی که به بالای این برج رفته‎اند از منظره‎ی شبه جزیره‎ی تاریخی استانبول یاد می‎کنند که قادر به وصف آن نیستند و باید تنها آن را تجربه کرد. سال ۱۳۴۸ میلادی این برج به وسیله‎ی جئنوئز مجددا از سنگ ساخت شده و سپس اسم آن به برج عیسی مسیح تغییر پیدا کرد.قیمت تور استانبول در قرن ۱۵ میلادی از این برج به عنوان سیاه‎چاله (زندان‎های زیرزمینی داخل قلعه یا سورهای استانبول) استفاده می‎شد و سالیان بعد نقش این برج به نقاط استراتژیک دیده‎بانی برای آتش‎سوزی‎ها تغییر یافت.

در سال ۱۴۶۱ امپراتوری به اسم مراد دوم به جنوئزها اجازه داد برج دیگری در مجاورت آن به اسم امپراتور مراد دوم ساخته شود که در آن اسرای مسیحی که در امر کشتی‎سازی منطقه‎ی قاسیم پاشا به امر کارگری مشغول بودند، اقامت می‎کردند ولی بعدا نقش این محل نیز به رصدخانه تغییر یافته و در این امر نجوم‎شناسی نامی تقی‎الدین نقش داشت ولی این رصدخانه در سال ۱۵۷۹ با تعطیلی روبرو شود.

تا این‎که در سال ۱۶۳۸ امپراطور مراد چهارم آقای “هزارقئن  احمد چلبی ” با بررسی باد در اسکودار شهر استانبول و بررسی شرایط با بستن بال‎های چوبی از گالاتا تا دوغانچیلار اسکودار پرواز کرد تا اولین پرواز شاید رسمی انسان در تاریخ صورت گیرد و امروزه یک فرودگاه خصوصی در استانوبل به اسم این امپراطور دیده می‎شود. این پرواز در اروپا با توجه‎ی فراوانی همراه شد و در انگلستان حکاکی‎های به چشم می‎خورد که این پرواز را نشان می‎دهند. چلبی اهل همین شهر بود ولی خیلی زود در سن ۳۰ سالگی در سال ۱۶۴۰ از دنیا رفت. سال ۲۰۰۹ شاعری به اسم آیدین مئریج طولانی‎ترین شهری که در رابطه با این برج گفته شده را سرود.

از خصوصیات این برج می‎توان به داشتن ۹ طبقه، داشتن یک کلاه استوانه‎ای با ارتفاع ۷۰ متری از سطح زمین، وزنی برابر با ۱۰ هزار تن و قطر خارجی ۱۶٫۴۵ متری و ضخامت دیوار برابر با ۳٫۷۵ متر اشاره کرد.

 

درباره ی admin2

همچنین ببینید

خرید تور ارزان استانبول

خرید تور ارزان استانبول

خرید تور ارزان استانبولReviewed by tourinjast on Oct 1Rating: 5.0خرید تور ارزان استانبولخرید تور ارزان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *