آموزش وردپرس

تاریخچه و آب و هوای دبی

تاریخچه و آب و هوای دبیReviewed by tourinjast on Sep 26Rating: 5.0تاریخچه و آب و هوای دبیخرید تور دبی و تاریخچه و آب و هوای دبی

در واقع اسم دبی از دو حرف “د” و “با” شکل گرفته که به نام نوعی ملخ کوچک پیش از بال در آوردن است. این نوع ملخ در گذشته در این منطقه به چشم می‎‎خورده است، بنابراین اسم این منطقه را در قدیم دُبا گذاشته بودند که با گذشت زمان به دبی تغییر یافته است.

شهر تور دبی تا پیش از سال ۱۸۳۳ میلادی دهکده‎ای به شمار می‎رفته است که از توابع مشایخ ابوظبی شکل گرفته است، در سال ۱۸۳۳ شیخ مکتوم بن بطی آل مکتوم به همراه ۸۰۰ نفر از وابستگان، همراهان و اقوام خود از امارت ابوظبی به این دهکده کوچ می‎کنند و از آن زمان به بعد دوران حکمرانی قبیله آل مکتوم و به دنبال آن تاسیس امارت تور ارزان دبی شروع می‎شود. پیش از این زمان دبی فراتر از یک روستای کوچک نبوده است و به نسبت روستاهای اطراف خود هیچ‎گونه مزیتی نداشته است.

تاریخچه و آب و هوای دبی

خرید تور دبی و تاریخچه و آب و هوای دبی

نسبت قیبله آل مکتوم به قبیله آل بوفلاسه یکی از فروع قبائل بزرگ بنی یاس می‌رسد. و در اصل نام این قبیله از نام فلاسة خواهر فلاح بن هلال الیاسی جد آل نهیان که یکی از حاکمین امارت ابوظبی بوده، گرفته شده است. تاریخ‎نگاران این‎چنی نوشته‎اند که فلاسة با پسر عموی خود راشد بن عامر بن هلال الیاسی ازدواج می‎کند و از او صاحب چند پسر می‎شود که شهرت آن‎ها الرواشد است، و از آن‎جایی‎که فلاسة آل نهیان بین عشیره خود شخصیت برجسته ای داشته و صاحب نفوذ قوی بوده است، فرزندان او صاحب اسم آل بوفلاسه شده و قبیله‎ای به همین نام را شکل می‎دهند. باید اشاره داشت که قبیله بنی یاس از چند قبیله بزرگ به وجود آمده و شهرت آن حلف بنی یاس بود. اکثریت افراد این قبلیه نوادگان و عموزادگانی بودند که جد مستقیم آل نهیان و آل مکتوم به شمار می‎روند. قبیله بنی یاس دارای نفوذ خاصی در منطقه بودند و در شکل دادن قیام اتحاد دولت امارات متحده عربی نقش مهمی داشته‎اند.

در رابطه با آب و هوای این شهر باید گفت که دبی یکی از هفت امیر نشین امارات متحده عربی به شمار می‎رود که اکثریت درآمد خود را ناشی از تورهای گردشگری می‎بیند که به این شهر سفر می‎کنند. این شهر زیبا و صحرایی، دارای آب و هوایی گرم و آفتابی است. درجه حرارت این شهر معمولا تا ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد و مقدار بارش سالیانه‎ی باران در آن در حدود ۱۵۰ میلی متر می‎باشد. آب و هوای دبی از نظر دسته‎بندی خشک و گرمسیری محسوب می‎شود و حتی در شب‎های فصول دوم سال نیز آن‎چنان خنک نمی‎شود. شهرت این شهر صحرایی به واسطه‎ی وجود آسمان خراش ها، استخرها و زمین های گلف است.

اکثر افرادی که به دبی سفر می‎کنند، برنامه‎ی سفر خرید تور ارزان دبی خود را برای نیمه‎ی دوم سال آماده می‎کنند. مخصوصا بازه‎ی زمانی که آب و هوای ایران سرد و همراه با بارش باران است و آن موقع شهر دبی هوایی مطبوع با بیش از بیست درجه سانتیگراد دارد و شما می‎توانید با پوشیدن لباس بسیار نازک در این شهر به گردش بپردازید.

بیشترین حجم ترافیک مسافر به سمت دبی در نیمه آخر پاییز است که در عید نوروز به اوج خود می‎رسد. حجم مسافرات ایرانیان بعد از عید کم می‎شود و در تابستان حداقل مقدار را خواهد داشت.

توریست های تور دبی در صورتی که هر سوالی در مورد خرید تور دبی و تور ارزان دبی دارید و یا با نحوه خرید اینترنتی تور دبی مشکلی دارید و حتی در مورد رزروز تو دبی برای تاریخ خاصی نیاز به مشاوره دارید میتوانید با ما تماس بگیرید.

درباره ی admin2

همچنین ببینید

تور دبی تابستان 95 تولیپ کریک دبی

تور دبی تابستان ۹۵ تولیپ کریک دبی

تور دبی تابستان 95 تولیپ کریک دبیReviewed by tourinjast on Aug 22Rating: 5.0تور دبی تابستان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *